Indie_sized biale_szalenstwo_sized dwa_plus_dwa_sized all_inclusive_sized wycieczki_objazdowe_sized

BENELUX: Flamandzkie pejzaże - 7 dni

Trewir-Luksemburg-Bruksela-Antwerpia-Brugia-Gandawa-Kinderdijk-Delft-Haga-Keukenhof-Amsterdam

W programie: Trewir – najstarsze miasto w Niemczech, które - jak chce tradycja – zostało założone 1300 lat przed założeniem Rzymu. Spacer po rozciągniętej wzdłuż Mozeli zabytkowej części miasta, m.in. rzymska brama Porta Nigra, rozbudowana na pozostałościach pałacu cesarskiego Bazylika św Piotra, gdzie do dziś przechowywana jest jedna z najcenniejszych chrześcijańskich relikwii: szata, w której Chrystus przemierzał Drogę Krzyżową. Po wizycie w antycznym Augusta Treverorum przejazd do Wielkiego Księstwa Luksemburga. Spacer po urokliwie położonej stolicy nad przełomami rzek Alzette i Petruse, zwanej Gibraltarem Północy: bastiony na skale Bock, Plac Konstytucji, Katedra Najświętszej Marii Panny. Bruksela - polityczna stolica Europy. Wizyta w dzielnicy Laken, gdzie znajduje się prywatna rezydencja belgijskiej rodziny królewskiej oraz tereny światowej wystawy Expo z 1958 roku. Zobaczymy słynny pomnik Atomium, Japońską Wieżę, Chiński Domek, dla chętnych park miniatur MINI Europa. Przy odrobinie szczęścia uda się także wejść do prywatnej oranżerii belgijskiej królowej, która zaprasza do swoich niezwykłych ogrodów tylko przez 10 dni w roku na przełomie kwietnia i mają. Następnie wycieczka autokarowa wokół ścisłego centrum belgijskiej stolicy: siedziba NATO, Park 50- lecia z Łukiem Triumfalnym, dzielnica europejska: Parlament, Komisja Europejska, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, kościół Notre Dame. Spacer po zabytkowym centrum: Grand Place uznawany za najpiękniejszy rynek Europy z XV wiecznym ratuszem, Domem Królewskim i barokowymi domami cechowymi oraz pobliską galerią Huberta.

Spotkanie z Manneken Pis - siusiającym chłopczykiem, najzabawniejszym pomnikiem Brukseli i z Jeanneke Pis – siusiającą dziewczynką, aby i feministki poczuły się usatysfakcjonowane ;-). Antwerpia - miasto Rubensa. Spacer po mieście: Grote Markt z ratuszem i fontanną Brabo. Zwiedzanie Katedry NMP z najsłynniejszymi tryptykami Rubensa. Kolejnym pięknym miastem na trasie będzie nieodległa Brugia - perła średniowiecznej architektury. Niezapomnianych wrażeń dostarczy spacer po bajkowej starówce od XII-wiecznego szpitala św Jana poprzez Onze Lieve Vrouwekerk - kościół z najwyższą wieżą w Belgii i ujmującą statuetką madonny z dzieciątkiem dłuta Michała Anioła, Markt - rynek z dzwonnnicą Belfort, w której przechowywane są średniowieczne prawa miejskie, Ratusz z Salą Gotycką, Bazylika Świętej Krwi. Wycieczka łodzią po kanałach - doskonały sposób na poznanie miasta. Chwila czasu wolnego na wizytę w jednym z licznych muzeów miasta. Na zakończenie krótki spacer po starym mieście w Gandawie. Przejazd trasą widokową w okolicach Kinderdijk, gdzie w krajobrazie królują słynne holenderskie wiatraki do miasteczka Lisse, gdzie znajduje się słynny ogród Keukenhof ze wspaniałą kolekcją kwitnących na przełomie kwietnia i mają roślin cebulkowych. Przejazd do Hagi - królewskiego miasta, siedziby holenderskiego rządu i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Zwiedzanie: Pałac Pokoju, Pałac Królewski, Binnenhof - budynki Parlamentu, Madurodam. Spacer nad Morzem Północnym w znanym kąpielisku Scheveningen. Na zakończenie dnia sentymentalna wycieczka do Delft, miasta gdzie tworzył Johannes Vermeer. Spacer wąskimi uliczkami prowadzącymi wzdłuż kanałów, przy których stoją nobliwe średniowieczne kamienice i kościoły. Amsterdam. Po drodze w dzielnicy Amsteldijk wizyta w rodzinnej firmie Rembrandthoeve, od Xvw. zajmującej się serowarstwem i wyrobem słynnych holenderskich chodaków - degustacja sera i prezentacja wyrobu sabotów. Przejazd do centrum Amsterdamu. W wolnym czasie indywidualne zwiedzanie Rijksmuseum z najcenniejszym na świecie zbiorem malarstwa holenderskiego do XIX w. lub Muzeum Van Gogha. Wizyta w jednej ze słynnych amsterdamskich szlifierni diamentów. Aby docenić subtelne piękno miasta na wodzie proponujemy rejs po kanałach Amsterdamu, które są alternatywą dla miejskich ulic w ścisłym centrum. Spacer po okolicy Placu Dam z tętniącymi życiem barwnymi ulicami, targiem kwiatowym, Pałacem Królewskim, Kościołem Nowym, Pomnikiem Narodowym oraz cieszącą się dość dwuznaczną sławą Dzielnicą Czerwonych Świateł.

Cena od 650 zł./os. + 250 eur./os.*

holandialuksemburgamsterdam 2

Świadczenia zawarte w cenie:
● przejazd komfortowym autokarem (2 kierowców, ok. 4400 km)
● opieka licencjonowanego pilota
● 5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-osobowe, pełny węzeł sanitarny w pokoju): 1 w południowych Niemczech, 3 w Belgii i 1 w południowej Holandii
● 5 śniadań w hotelach, 1 obiadokolacja w Niemczech
● ubezpieczenie Signal Iduna

 

*UWAGA!

• Obligatoryjna dopłata za bilety na łódź po kanałach Bruggi, łódź po kanałach Amsterdamu,
bilet do ogrodów Keukenhoff - 36 EUR/os
• Opcjonalnie zestawy audio-guide na całą wycieczkę 13,5 EUR/osobę (min. 30 osób)
• w trakcie zwiedzania będzie pozostawiany czas wolny na zwiedzanie indywidualne
następujących obiektów: Atomium i MINI Europa w Brukseli, Rijksmuseum i Muzeum Van
Gogha w Amsterdamie – bilety wstępu płatne we własnym zakresie
• w czasie zwiedzania będą przewidziane przerwy umożliwiające skorzystanie z lokalnej
oferty gastronomicznej w porze popołudniowego posiłku

Ceny są orientacyjne, przy konkretnym zamówieniu oferta może zawierać cenę nieco odbiegającą od podanej w niniejszym zestawieniu.

Ofertę możemy na Państwa wniosek przemodelować dodając lub zmieniając punkty programu czy zakres świadczeń.

...

 

Informacja o plikach „cookie”

Strona korzysta z plików cookies, korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Czytaj więcej…

Zrozumiałem