Indie_sized biale_szalenstwo_sized dwa_plus_dwa_sized all_inclusive_sized wycieczki_objazdowe_sized

Cesarski Wiedeń - 4 dni

Bratysława-Wiedeń-Schoenbrunn

W programie: Bratysława: spacer po zabytkowej starówce: nabrzeże Dunaju, Słowacki Teatr Narodowy, Zamek, katedra św Marcina, Stary Ratusz, Pałac Prymasowski, brama Michalska. Wiedeń: Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim (4h) wiedeńskiej starówki: Ringstrasse, Hofburg, Albertina, Opera Wiedeńska, Katedra, kościół św. Ruprechta. Plac Karola Boromeusza. Belweder – Pałac Eugeniusz Sabaudzkiego. Dom Hundertwassera. Przejazd po Hochenstrasse na szczyt wzgórza Kahlenberg, z którego ruszyło natarcie wojsk króla Jana III Sobieskiego w wielkiej bitwie 1683r. Przez dzielnicę winiarzy i artystów Grinzing. Przejazd do Schoenbrunn – letniej rezydencji Habsburgów. Zwiedzanie kompleksu pałacowego. 

Cena od 630 zł./os.*

bratysława  schonbrunn l  Viedeń

 

Czytaj więcej: Cesarski Wiedeń - 4 dni

Salzburg i Monachium - zamki Ludwika Szalonego - 6 dni

Salzburg-Monachium

W programie: Zwiedzanie z przewodnikiem starówki Salzburga: plac Mozarta, Katedra, twierdza miejska, stary cmentarz i katakumby, kościół św Piotra, dom i pałac Mozarta, ogrody Mirabell. Czas wolny na zwiedzanie wybranych muzeów Salzburga i kolację. Wjazd kolejką na Untersberg – wspaniała panorama Salzburga i okolic. Przejazd do kompleksu pałacowo-ogrodowego Hellabrun ze słynnymi trickami wodnymi. Po południu przejazd do Prien – rejs stateczkiem na wyspę Herreninsel, spacer po parku i zwiedzanie zamku Ludwika Szalonego. Przejazd romantyczną trasą do Fussen, w którego otoczeniu znajdują się dwa najsłynniejsze pałace związane z działalnością szalonego króla Ludwika II Wittelsbacha: pałac jego dzieciństwa Hochenschwangau oraz bajkowy pałac Neuschwanstein. Zwiedzanie tzw. zamku Królewny Śnieżki (wjazd lokalnym transportem do poziomu mostku Marii, przejście górską ścieżką do zamku, zwiedzanie). Przejazd do malowniczego pałacu Linderhof – zwiedzanie kolejnego cacka architektonicznego Ludwika Bawarskiego. Całodzienna wizyta w Monachium. Zwiedzanie z przewodnikiem bawarskiej stolicy: Plac Królewski z monumentalnymi budowlami w stylu hellenistycznym, Katedra NMP, Ratusz, Assamkirche - niesamowity rokokowy kościół braci Assamów, miejska rezydencja władców Bawarii – rodu Wittelsbachów (możliwość zwiedzania słynnego skarbca), pałac Nymphenburg – podmiejska sadyba władców Bawarii z imponującą kolekcją portretów pięknych metres, BMW Welt i tereny olimpijskie.

Cena od 999 zł./os.*

salzburg-cathedral l  neuschwanstein-1 l  hohenschwangau-castle-bavaria l

 

Czytaj więcej: Salzburg i Monachium - zamki Ludwika Szalonego - 6 dni

Habsburskie stolice - 4 dni

Praga-Wiedeń-Budapeszt

W programie: Praga: spacer z przewodnikiem od klasztoru na Strachowie poprzez kompleks rezydencji królewskich na Hradczanach na Malą Stranę. Następnie przez Most Karola przejście do dzielnicy żydowskiej Josefov, następnie do wspaniałego Rynku Starego Miasta z gotyckim ratuszem, pięknymi kamienicami mieszczańskimi, pomnikiem Jana Husa i niepowtarzalnymi wieżycami kościoła Przed Tynem. Stamtąd dotrzemy do Traktu Królewskiego i jednej z zachowanych gotyckich baszt – Bramu Prochowej stamtąd już tylko kilka kroków do słynnego Placu Wacława zwieńczonego Muzeum Narodowym. Wiedeń: spacer z przewodnikiem miejskim po Pierwszej Dzielnicy: Plac Marii Teresy, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg, Hiszpańska Szkoła Jazdy, ulica Graben, Katedra. Następnie autokarowe zwiedzanie ulicy Ringstrasse oraz Placu Karola. Budapeszt: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Park Varosliget z pięknym kompleksem termalnym im. Sechenyiego, zamek Vajdahunyiad, Bazylika św Stefana i okolice Parlamentu. Następnie spacer po Wzgórzu Zamkowym, ozdobionym Zamkiem Królewskim, Kościołem Macieja oraz białymi wieżyczkami neoromańskiej Baszty Rybackiej. Następnie przejazd do barwnego miasteczka Szentendre – wizyta w Muzeum Jubilerstwa Węgierskiego i Szlifierni Diamentów. Wieczorem – wjazd na Górę Gelerta i pożegnanie miasta z niezapomnianą wieczorną panoramą stolicy Węgrów.

Cena od 625 zł./os.*

Viedeń  mala-strana-prague l  budapest-afternoon l

 

Czytaj więcej: Habsburskie stolice - 4 dni

 

Informacja o plikach „cookie”

Strona korzysta z plików cookies, korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat ochrony prywatności znajdziesz w naszej Polityce Czytaj więcej…

Zrozumiałem